RSS
wtorek, 06 lipca 2010
Dentysta - Jak Znaleźć Dobrego Stomatolog a

Witajcie kochani, chcę się z wami podzielić moimi wrażeniami jeśli chodzi o kwestię wyrywania zębów tudzież borowania i innych rzeczy z nimi związanymi. Odbyłam już sporo wizyt w gabinetach dentystycznych i chcę was przestrzec na co należy zwrócić uwagę podczas odbywania zabiegu dentystycznego.

Zamieszczam poniżej listę dobrych i sprawdzonych dentystów stomatologów, możecie być pewni, stomatolog, dentysta który występuje poniżej , to zaufany dentysta, któremu można powieżyć swoje zęby bez wachania :)

Pamiętajcie , sprawdźcie czy wasz dentysta pasuje do opisu zaczerpniętego z wikipedii :)

 

Lekarz dentysta, stomatolog, pot. dentysta – osoba uprawniona do praktycznego stosowania wiedzy z zakresu stomatologii.

W Polsce tytuł lekarza dentysty uzyskuje się po pięcioletnich studiach na kierunku lekarsko-dentystycznym w jednej z uczelni medycznych. Prawo wykonywania zawodu lekarza dentysty uzyskuje się po odbyciu rocznego stażu podyplomowego oraz pozytywnym zdaniu Lekarsko-Dentystycznego Egzaminu Państwowego (LDEP). Zgodnie z ustawą o zawodzie lekarza i lekarza dentysty z dnia 5 grudnia 1996 r., lekarz dentysta upoważniony jest do leczenia schorzeń zębów, jamy ustnej oraz obszaru twarzoczaszki i okolic przyległych.

 

Pozdrawiam kochani, udanych zabiegów.